Autopay

Logo Autopay  e-TOLL w aplikacji Autopay

Autopay to system służący do wykonywania szybkich i automatycznych płatności za przejazd autostradami w Polsce. Od 1 grudnia 2021 r. na odcinkach: A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, możliwe będzie kupienie e-biletu autostradowego za pomocą tej aplikacji.

Jak założyć konto w Autopay?

Aplikację Autopay można pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play, AppStore oraz AppGallery Huawei. Działa na wszystkich urządzeniach mobilnych z systemem iOS 10 lub nowszym oraz systemem Android 6.0 lub nowszym.

Aby móc korzystać z aplikacji, użytkownik musi zarejestrować swoje konto, podając:

  • adres e-mail,
  • numer telefonu,
  • dane pojazdu (markę i numer rejestracyjny).

Do aplikacji należy podpiąć kartę płatniczą (debetową lub kredytową), z której będą pobierane środki na zakup e-biletu autostradowego. W aplikacji należy także zaznaczyć odcinki autostrad: A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, za które opłaty mogą być pobierane automatycznie.

Jak kupić e-bilet autostradowy w Autopay?

Z funkcjonalności zakupu e-biletów autostradowych dystrybuowanych przez Autopay użytkownik może skorzystać za pośrednictwem jednego z trzech dostępnych kanałów.

Aplikacja Autopay

Zarejestrowany użytkownik Autopay w celu zakupu e-biletu autostradowego nie musi robić nic oprócz uruchomienia aplikacji (może ona działać w tle). System sam odczyta lokalizację samochodu w momencie wjazdu na płatny odcinek autostrady i automatycznie pobierze opłatę w momencie wyjazdu z płatnego odcinka.

Aby zakup przebiegł pomyślnie, wymagane jest wcześniejsze uruchomienie aplikacji Autopay  i wskazanie samochodu, którym użytkownik będzie poruszać się po autostradzie.

Korzystający z aplikacji musi wyrazić zgodę na odczyt lokalizacji (geolokalizację) i otrzymywanie powiadomień push w telefonie. W momencie zbliżania się pojazdu do początku płatnego odcinka, aplikacja wysyła powiadomienie push informujące, że za chwilę zostanie zakupiony e-bilet autostradowy. Płatność za przejechany odcinek autostrady pobierana jest automatycznie z karty użytkownika zarejestrowanej w aplikacji po zakończonym przejeździe.

e-bilet autostradowy wydawany przez Autopay będzie miał formę wiadomości e-mail, w której znajduje się potwierdzenie zakupu biletu autostradowego. Dodatkowo, do e-maila zostanie dołączony dokument potwierdzający zakup w formacie PDF.

Ważne! Aplikacja Autopay działa w oparciu o technologię GPS, ale pobiera pozycję pojazdu wyłącznie w momencie wjazdu i zjazdu z autostrady. Dane lokalizacyjne nie są przechowywane ani przekazywane do podmiotów zewnętrznych.

Serwis ebiletautostradowy.pl

Jeżeli przed wjazdem na autostradę aplikacja nie wyśle powiadomienia push z informacją o zakupie biletu, będzie to sygnał dla użytkownika, że e-bilet autostradowy nie został kupiony. W takiej sytuacji należy zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i wykupić bilet za pośrednictwem serwisu ebiletautostradowy.pl.

Aplikacja Banku Millennium

Instrukcja, jak kupić e-bilet autostradowy w aplikacji Banku Millennium.

Jak zwrócić e-bilet autostradowy zakupiony w Autopay?

Do momentu wykorzystania biletu autostradowego, użytkownik może go zwrócić i w ten sposób odzyskać środki przeznaczone na jego zakup. Link umożliwiający zwrot znajduje się w e-mailu z potwierdzeniem zakupu e-biletu autostradowy. Żeby dokonać zwrotu, należy podać numer biletu oraz tablicę rejestracyjną samochodu.

Szczegóły dotyczące Autopay można znaleźć na stronie www.autopay.pl