Regulamin i polityka prywatności aplikacji e-TOLL PL BILET

Drogi użytkowniku! Dziękujemy za pobranie aplikacji e-TOLL PL BILET. Prosimy, abyś przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji zapoznał się z regulaminem. Wyjaśnia on sposób i zasady działania aplikacji, a także zawiera ważne informacje dotyczące przetwarzanie przez Aplikację danych i bezpieczeństwa.

Aplikacja umożliwia uiszczanie opłaty za przejazd zgodnie z wymogami określonymi
w Ustawie z dnia 21 marca 1985 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym (tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 1376 z późn. zm.), zgodnie z którą manualny system poboru opłat za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 i A4 został z dniem 1 grudnia 2021 r. zastąpiony elektronicznym systemem poboru opłat
e-TOLL. Na mocy ustawy kierowca wjeżdżający na odcinek autostrady płatnej nie będzie już pobierał biletu przy wjeździe i opłacał go przy wyjeździe. Zamiast tego kierowca jest zobowiązany do wniesienia opłaty za przejazd w sposób elektroniczny.

Aplikacja e-TOLL PL BILET pozwala na wykorzystywanie przekazywanych przez Ciebie danych dotyczących przejazdów za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 i A4 celem realizacji obowiązków określonych w ustawie. Dane są przechowywane w zaszyfrowanej formie na Twoim urządzeniu mobilnym.

Jedną z form wniesienia opłaty za przejazd odcinkami państwowych autostrad płatnych A2 i A4  jest usługa e-biletu autostradowego, dostępna w aplikacji e-TOLL PL BILET.  Usługa opiera się na uiszczaniu opłaty za przejazd przed wjazdem na autostradę. Alternatywną formą wnoszenia opłaty za przejazd jest wykorzystanie aplikacji mobilnej e-TOLL PL (więcej informacji pod adresem https://etoll.gov.pl/ciezarowe/system-e-toll/urzadzenia/aplikacja-e-toll-pl/o-aplikacji-e-toll-pl/).

Do korzystania z aplikacji e-TOLL PL BILET w celu uiszczania opłaty za przejazd niezbędna jest akceptacja regulaminu. Aplikacja jest bezpłatna. Aplikacja i związana
z nią usługa zakupu e-biletu autostradowego są dostarczane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Regulamin i polityka prywatności aplikacji e-TOLL PL BILET