O aplikacji e-TOLL PL

Aplikację e-TOLL PL można pobrać bezpłatnie w sklepach Logo Google Play oraz w Logo AppStore. Jest obsługiwana przez system Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+).

UWAGA! 31 stycznia 2023 r. zakończymy wsparcie techniczne dla aplikacji e-TOLL PL oraz e-TOLL PL BILET zainstalowanych na urządzeniach z systemem operacyjnym Android poniżej wersji 8.0. oraz iOS poniżej wersji 14.

Aplikacja mobilna jest darmowym narzędziem służącym do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych w nowym systemie e-TOLL. Z aplikacji będą mogli skorzystać i uiścić opłatę za przejazd autostradą również użytkownicy pojazdów lekkich poruszający się po odcinkach autostrady A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica. Aplikacja e-TOLL PL jest wygodną alternatywą dla urządzeń pokładowych (OBU), a także Zewnętrznych Systemów Lokalizacyjnych (ZSL).

Aplikacja umożliwia

 

Instalacja aplikacji na urządzeniu mobilnym

Aplikacja jest udostępniona w sklepach Google Play oraz AppStore do bezpłatnego pobrania. Po zakończeniu instalacji generowany jest identyfikator biznesowy urządzenia, który użytkownik podaje w Internetowym Koncie Klienta (IKK). Po skutecznej rejestracji w IKK i dodaniu identyfikatora biznesowego aplikacji mobilnej e-TOLL PL będzie ona widoczna jako urządzenie OBE (On-Board-Equipment), gotowe do przypisania do pojazdu. Po wskazaniu, w którym pojeździe aplikacja będzie używana, użytkownik może rozpocząć przejazd drogami płatnymi.

Skonfiguruj aplikację i przypisz do niej pojazdy w Internetowym Koncie Klienta.

Aby to zrobić, wybierz w aplikacji:

  • rodzaj przejazdu: płatny i/lub SENT - w zależności od realizowanego przejazdu
  • pojazd, który chcesz przypisać do swojego konta
  • domyślne urządzenia monitorujące przejazd Twojego pojazdu (aplikacja e-TOLL PL lub ZSL/OBU)

Przejazd i podsumowanie przejazdu w aplikacji e-TOLL PL

Uruchom aplikację i rozpocznij przejazd. Po zakończeniu przejazdu kliknij w aplikacji „zakończ przejazd” i uzyskaj jego podsumowanie.

Aplikacja obsługuje tryb offline, sygnalizuje stan urządzenia (optymalny stan baterii, przekroczenie czasu braku połączenia z Internetem lub brak sygnału GPS).

Realizacja przewozu SENT

Aplikacja e-TOLL PL daje możliwość rozpoczęcia i zakończenia przewozów SENT w dowolnym czasie w trakcie trwania przewozu oraz pozwala na ich monitorowanie.

Darmowa aplikacja e-TOLL PL to udogodnienia dla użytkowników:

  • 9 wersji językowych
  • zabezpieczenie dostępu poprzez indywidualny PIN
  • możliwość przeglądania historii przejazdów zrealizowanych w okresie trzech ostatnich miesięcy
  • możliwość przeglądania powiadomień i komunikatów otrzymanych w ciągu ostatniego tygodnia
  • możliwość wyciszenia komunikatów dźwiękowych

 

 

 

Zobacz jak rozpocząć przejazd płatny w aplikacji e-TOLL PL

Zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika aplikacji e-TOLL PL

Podręcznik użytkownika aplikacji e-TOLL PL