mPay

Logo mPay e-TOLL w aplikacji mPay

Aplikacja mPay umożliwia łatwe i szybkie dokonanie płatności za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica przez użytkowników pojazdów lekkich.

Jak założyć konto w aplikacji mPay?

Aby zostać użytkownikiem mPay, należy zainstalować w telefonie darmową aplikację mobilną i zarejestrować się w systemie. Aplikacja jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play, App Store i App Galery w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Język ustawia się automatycznie zgodnie z tym, w jakim został ustawiony system operacyjny telefonu. Można ją pobrać na dwa sposoby:

 • wpisując w dedykowanym sklepie z aplikacjami „mPay płatności mobilne”
 • wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres www.app.mpay.pl

Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji. W formularzu rejestracyjnym wpisz swoje dane, numer telefonu oraz adres e-mail. Każdy użytkownik ustala też swój indywidualny PIN, czyli 4-cyfrowy kod, który będzie służył do zatwierdzania transakcji.

Korzystając z mPay możesz dokonywać płatności wybraną przez siebie metodą:

 • za pomocą mRachunku, po uprzednim zasileniu go środkami pieniężnymi
 • przy użyciu karty płatniczej, bez konieczności pamiętania o regularnych zasileniach (płatności są wtedy realizowane bezpośrednio z konta bankowego)

Każdą płatność realizowaną w mPay należy potwierdzić swoim indywidualnym kodem PIN, ustalonym podczas rejestracji w systemie.

Za transakcje przy użyciu mRachunku i kart płatniczych nie są pobierane żadne prowizje. Partnerem mPay w zakresie obsługi transakcji kartowych jest firma Mastercard. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych zabezpieczeń dane używanych w aplikacji kart płatniczych są w pełni bezpieczne.

Jak kupić e-bilet autostradowy w aplikacji mPay​?

 1. Wybierz kafelek Autostrady
 2. Dodaj pojazd, którym będziesz podróżował lub uzupełnij wymagane dane, jeśli korzystałeś wcześniej w mPay z opłat za parkowanie
 3. Wybierz autostradę, którą będziesz podróżował: A2 lub A4
 4. Wskaż miejsce wjazdu i wyjazdu z autostrady
 5. Podaj datę przejazdu i metodę płatności
 6. Dokonaj płatności wygodną dla siebie metodą:
  • środkami zgromadzonymi na mRachunku
  • podpiętą kartą płatniczą
  • BLIK -iem
  • przelewem tradycyjnym

Twój e-bilet autostradowy e-TOLL będzie widoczny w zakładce „Moje bilety”

„Zachęcamy do zapoznania się z filmem instruktażowym, który znajdziesz na YT: https://www.youtube.com/watch?v=GXieHONLDZI

Jak zwrócić e-bilet autostradowy zakupiony w mPay?

W sytuacji zmiany planów, e-bilet autostradowy możesz zwrócić w aplikacji przed zdeklarowaną datą i godziną odbycia przejazdu.

Szczegóły dotyczące mPAy możesz znaleźć na stronie www.autostrady.mpay.pl.

Sprzedaż stacjonarna e-biletu autostradowego w mPay

e-bilet autostradowy możesz kupić w punkcie stacjonarnym pod adresem Jędrzychowice 98 (59-900 Jędrzychowice) w województwie dolnośląskim