Schemat organizacji ruchu na A2 i A4

W związku ze zmianą systemu poboru opłat, od 1 grudnia 2021 r. na Placach Poboru Opłat (PPO) na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica obowiązuje nowa organizacja ruchu:

Organizacja ruchu na Placach Poboru Opłat na A2

Na PPO Styków i PPO Żdżary kierowcy mogą korzystać z trzech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone są środkowe pasy ruchu na tych PPO. Barierki są nieczynne i nie można pobrać biletu kartonikowego, obowiązuje tylko nowy system poboru opłat: płatność elektroniczna lub e-bilet autostradowy.

 

 

Organizacja ruchu na Placach Poboru Opłat na A4

Od 1 grudnia 2021 za przejazd A4 Wrocław - Sośnica zapłacisz tylko w e-TOLL.

Na PPO Żernica i PPO Karwiany kierowcy mogą korzystać z czterech skrajnych, prawych pasów wjazdowych i wyjazdowych. Z ruchu wyłączone są środkowe pasy ruchu na tych PPO. Barierki są nieczynne i nie można pobrać biletu kartonikowego, obowiązuje tylko nowy system poboru opłat: płatność elektroniczna lub e-bilet autostradowy. 

Na wszystkich tych odcinkach autostrad nie ma już możliwości pobrania biletu kartonikowego w bileterkach ani opłacenia przejazdu w kiosku u inkasenta.

Place Poboru Opłat zostały właściwie oznakowane i obowiązuje na nich ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Bezpłatny przejazd obwodnicą Gliwic dla pojazdów lekkich

Dla kierowców pojazdów lekkich, na odcinku autostrady A4 Wrocław-Sośnica przejazd w ramach węzłów zlokalizowanych na obwodnicy Gliwic (Kleszczów – Gliwice Sośnica) jest bezpłatny. Nie ma konieczności zakupu e-biletu autostradowego lub korzystania z aplikacji e-TOLL PL.