• e-TOLL.
Strona główna

Jedziesz na majówkę kamperem lub autem z przyczepą kempingową? Pamiętaj o e-TOLL.

26 kwietnia 2024

#aktualności

  • Użytkownicy pojazdów lekkich o łącznej dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony oraz motocykli od 1 lipca 2023 roku nie płacą za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad A2 (Konin-Stryków) i A4 (Wrocław-Sośnica) zarządzanymi przez GDDKiA.
  • Przypominamy, że jeżeli będziesz poruszał się po płatnych odcinkach dróg, a DMC twojego pojazdu lub zespołu pojazdów przekracza 3,5 tony to będzie on zakwalifikowany jako pojazd ciężki, więc pamiętaj o wniesieniu opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.

Jeśli nie posiadasz jeszcze urządzenia lokalizacyjnego i konta w systemie e-TOLL to:

  1. możesz pobrać bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL dostępną w sklepie Google Play i AppStore lub wykorzystać inne urządzenie lokalizacyjne OBU lub ZSL,
  2. załóż konto w Internetowym Koncie Klienta (IKK) - zrobisz to szybko, wygodnie i bez wychodzenia z domu - instrukcja jak założyć konto w IKK jest dostępna na etoll.gov.pl/jak-zarejestrowac-sie-w-e-toll/.

Ministerstwo FinansówKrajowa Administracja Skarbowa

Infolinia e-TOLL

+48 22 24 337 77

Formularz zgłoszeniowy

Treści zamieszczone w serwisie udostępniamy bezpłatnie. Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie etoll.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.